Türkiye Cumhuriyeti

AGİT Daimi Temsilciliği

Büyükelçinin Özgeçmişi

Daimi Temsilci / Büyükelçi Rauf Engin Soysal'ın Özgeçmişi

Doğum tarihi ve yeri: İstanbul - 08/10/1960

Medeni durumu: Evli ve bir çocuklu

Yabancı diller: Fransızca, İngilizce

Eğitim:

Lisans: Marmara Üniversitesi - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - Siyaset Bilimi, 1982

Master: College of Europe, 1987 (Altiero Spinelli) 

French National School of Government-ENA (Saint-Exupéry)

Görevler:

Araştırma Görevlisi - Marmara Üniversitesi, İstanbul  21/01/1983-20/03/1983

Aday Meslek Memuru - İkili Kültürel İlişkiler Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı, Ankara  21/03/1983-31/03/1984

Askerlik 31/03/1984-30/11/1984

Üçüncü Katip - İkili Kültürel İlişkiler Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı, Ankara 03/12/1984-29/09/1985

Üçüncü Katip, İkinci Katip - Tahran Büyükelçiliği 29/09/1985-31/08/1987

İkinci Katip, Başkatip - Avrupa Toplulukları Daimi Temsilciliği, Brüksel 31/08/1987-01/10/1990

Başkatip - Avrupa Toplulukları Genel Müdürlüğü, Dışişleri Bakanlığı, Ankara 01/10/1990-18/06/1991

Başkatip - Müsteşar Özel Kalem Müdürlüğü, Dışişleri BakanlığıAnkara 18/06/1991-31/08/1992

Başkatip, Müsteşar - Paris Büyükelçiliği 31/08/1992-01/09/1997

Bakan Özel Kalem Müdürü - Dışişleri Bakanlığı, Ankara 01/09/1997-14/04/1999

Müsteşar - BM Daimi Temsilciliği, New York 14/04/1999-01/08/2000

Bakan Özel Müşaviri - Dışişleri Bakanlığı, Ankara 01/08/2000-13/02/2003

Birinci Müsteşar, Elçi Müsteşar - Vaşington Büyükelçiliği  13/02/2003-02/01/2007

Büyükelçi - İslamabad Büyükelçiliği 02/01/2007-01/08/2009

Büyükelçi - Rusya ve Kafkasyadan sorumlu İkili Siyasi İlişkiler Genel Müdürü, Dışişleri Bakanlığı Ankara 01/08/2009-15/10/2009

Büyükelçi - Ortadoğu ve Güney Asya'dan sorumlu Müsteşar Yardımcısı, Dışişleri BakanlığıAnkara 15/10/2009-27/09/2010

Büyükelçi - BM Genel Sekreteri'nin Pakistan'a Yardımlar Özel Temsilcisi, İslamabad 27/09/2010-26/09/2011

Büyükelçi, Daimi Temsilci - Avrupa Konseyi Daimi Temsilciliği, Strasbourg 13/10/2011-01/08/2014

Büyükelçi, Müsteşar - Avrupa Birliği Bakanlığı, Ankara 01/08/2014-31/10/2016

Büyükelçi, Daimi Temsilci - AGİT Daimi Temsilciliği, Viyana 01/11/2016-